17. ročník Sletu bubeníků letos zavítá letos také do uherskohradišťského klubu Míru. Celkem se tu v sobotu 20. 10. od 20 hodin na pódiu rozezní až dvě tuny nástrojů - bicích souprav, činelů, mnoha etnických bubnů, kláves a elektroniky, ale i lidské hlasy, gongy, perkuse, barely a cimbál.
U příležitosti 100 let výročí Československa a 100 let od zániku Rakouska-Uherska zpracoval letošní tým hymny tehdy vzniklých států, tedy Československa, Polska, Maďarska, Bulharska, Rumunska ad. Rytmicky, na základě slovních spojení a rytmu slov, vznikly nové rytmy zcela vycházející z jazyka každého národa. Zpěvák, jako fiktivní příslušníka daného národa, odzpívá acapella danou hymnu v původním jazyce. Tuto nelehkou roli a saxofony na sebe vezme Mikoláš Chadima.
Název Slet bubeníků není náhodný, protože hudebníci se opravdu slétávají z různých zákoutí hudebního světa, z různých stylů a z různých domovských skupin. Ti se vždy napřed na mnoho dní uzavřou před světem na odlehlém místě v Jizerských horách, kde společně vzývají hledačství a hudební inspiraci. Každý hudebník vnáší do společné dílny své muzikální zkušenosti, vlastní kulturní tradici, hudební vzdělání; každý do společného tvoření přichází s vlastními nápady. Výsledek tohoto globálního tavícího bubenického kotle je vždy fascinující. Dochází k prolnutí všech možných hudebních směrů, etnických vlivů a inspirací. Nás ze Slovácka může těšit opakovaná účast cimbalisty Petra Gablase známého (nejen) z Harafice...
Pavel Fajt - bubny, octobany, elektronika wavedrum, zpěv
Pavel Koudelka - bubny souprava, zpěv
Miloš Vacík - surda, rototomy, octobany, percussion, berimbau
Tomáš Reindl - bubny, percussion, tabla, klávesy, zpěv
Petr Gablas - cimbál, zpěv
Mikoláš Chadima - zpěv, saxofony