Festival Jeden Svět v Uherském Hradišti přinesl inspirativní dokumenty, výjimečné hosty a na závěr indonéský večer s exotickou show. Velký zájem byl tradičně především o školní projekce se zajímavými hosty, které rychle plnily sál kina Hvězda. Na speciálním workshopu se zájemci seznámili s tím, jak pracuje vodící pes.
Pro příznivce virtuální reality byl během festivalu ve vestibulu kina připraven odpočinkový prostor s polštáři a projekt Jeden svět interaktivně. Celkem festival nabídl 17 veřejných filmových projekcí (včetně pozvánkových před samotným festivalem) a 13 projekcí školních. Těchto 30 představení navštívilo celkem 2499 diváků. Další stovky diváků se zúčastnily doprovodných akcí festivalu. Podporu Jednomu světu v Uherském Hradišti vyjádřili pan Jan Pijáček, radní pro oblast řízení dotačních programů a cestovního ruchu za Zlínský kraj, a Ing. Stanislav Blaha, starosta města Uherské Hradiště.
Oficiální program festivalu proběhl ve dnech 25. - 29. 3. Bohatý předprogram začal už 13. 3. startovací akcí Bezpečná blízkost na Masarykově náměstí. Vyhrávala tu muzika z celého světa a výtvarný workshop zprostředkoval možnost vytvořit si vlastní trička v duchu Jednoho světa. Na happening navázala projekce brazilského dokumentu Piripkura v Cafe Portal za účasti známé fotografky Radany Dungelové. Výstava jejích fotografiií v kině Hvězda obohatila dobrovodný program festivalu. Ve čtvrtek 21. 3. se mohli zájemci v Cafe 21 na besedě Czech Zero Waste díky studentce Environmentálních studií Helče Škrdlíkové a mladé podnikatelce Katce Kovaříkové dozvědět, co je to zero waste život. Těsně před zahájením hlavního programu festivalu Jeden svět se ve foyer kina konal další jednosvětový Hradišťský blešák. Výtěžek z něj tentokrát putoval do Manuelo Elementary School Isabela - základní školy na Filipínách.
Hlavní program festivalu zahájil v pondělí film Ovčáček o jednom z posledních nizozemských tradičních pastýřů. Hostem byl farmář ze Žítkové Otmar Doležal. Na projekci navázalo slavnostní zahájení festivalu ve foyer kina Hvězda s hudebním doprovodem saxofonisty Tomáše Staňka a X. Následoval působivý snímek Na jejích bedrech, vítěz ceny za režii na festivalu v Sundance 2018.
V úterý 26. 3. byl k vidění psychologický portrét nerovné lásky Začít znovu, sledující proměnu vztahu sňatkového podvodníka Mirka a ženy Moniky. Projekci ve Felixově sále doplnila o své zkušenosti Božena Horáková z Centra svaté Sáry při uherskohradišťské Charitě. Kino Hvězda promítlo polský pozitivní dokument Bezpodmínečná láska k otázkám odlišné sexuální orientace. Hosty byli Caro Gardavský a Lukáš Houdek z Hatefree. Kritický náhled na fungování stále populárnějšího Instagramu zahlceného falešnými profily nabídl film #FollowMe s odbornicí na sociální sítě Dominikou Roháčovou. Hodně drsný dokument Ženy s náušnicemi ze střelného prachu ukázal realitu na syrsko-irácké hranici. O své zkušenosti a zážitky se prostřednictvím Skypu podělila s diváky česká novinářka Markéta Kutilová.
Dokument Domácí zápas o talentované ukrajinské fotbalistce Alině, která musí prodat své kopačky, aby mohla po smrti matky zaplatit nájem a postarat se o své dva malé sourozence, promítne Hvězda ve středu 27. 3. jako program Baby Bia. Po projekci mohli přítomní besedovat s Vladimírou Havlíkovou s Odboru sociálních služeb. Odpoledne byl ve foyer kina Hvězda připraven workshop Jak pracuje vodící pes? Součástí workshopu bude také přednáška o tom jak vnímá návštěvu kina nevidomí či neslyšící a jak bychom s nimi měli komunikovat. Následovala projekce dojemného snímku Duše severu renomovaného britského filmaře Seana McAllistera s hostem Josefem Kostkou z uherskohradišťského TULIP. Poté představila svůj čerstvý počin, kritický dokument Obléhání města, režisérská dvojice Vít Janeček a Zuzana Piussi.
Čtvrteční program odstartoval humorný dokument Vesnice plavajících krav. Projekci ve Felixově sále doplnil o své zkušenosti Pavel Křivánek, provozující rodinou farmu ve Vážanech. Ve Hvězdě běžel rakouský dokument Vítejte v Sodomě vykreslující pokřivený život na ghanské obří skládce vyřazené elektroniky z Evropy. Hosty projekce byli Jiří Lehejček z UTB a designérka Veronika Janečková. Jak vypadá cestování přes celou zeměkouli jenom prostřednictvím stopování se diváci dozvěděli díky poutavému dokumentu Příběh cesty kolem světa. Tento film se dle očekávání setkal s největším zájmem diváků.
Projekce v pátek 29. 3. zahájil film América, vyprávějící o stmelení tří odcizených sourozenců péčí o třiadevadesátiletou babičku. Své zkušenosti předala také Eva Malůšková z Oblastní charity. Závěr festivalu Jeden svět v kině Hvězda patřil jen a jen Indonésii. Tematický blok zahájil dokument O čem sní pankáči, vykreslující lidsko-právní, sociální i ekologické problémy indonéské společnosti. Po skončení projekce proběhla v kavárně kina beseda s Gitou Matlášková a Ivou Uhrovou - ekoložkami, které v Indonésii dlouhodobě pobývali. Na ni navázalo vystoupení originálního tanečního souboru Kintari za doprovodu Angklung Praha s bambusovým orchestrem. Součástí programu byl úžasný spojující hudební workshop hry na angklung pro všechny zúčastněné.